Auctions (1.0.3) - en to ar translation catalogue (60 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: On
ar: في

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: ID
ar: المعرف ID

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: 1 minute | @count minutes
ar[0]: دقيقة واحدة
ar[1]: 0 دقائق
ar[2]: دقيقتان
ar[3]: %count دقائق
ar[4]: %count دقيقة
ar[5]: %count دقيقة

en: 1 hour | @count hours
ar[0]: ساعة واحدة
ar[1]: أقل من ساعة
ar[2]: ساعتين
ar[3]: @count ساعات
ar[4]: @count ساعة
ar[5]: @count ساعة

en: 1 day | @count days
ar[0]: يوم واحد
ar[1]: أقل من يوم
ar[2]: يومين
ar[3]: @count أيام
ar[4]: @count يوما
ar[5]: @count يوم

en: Off
ar: إيقاف

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Contains
ar: يحتوي

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Amount
ar: المبلغ

en: Desc
ar: تنازلي

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Deleted
ar: محذوف

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Finished
ar: اكتمل

en: Apply
ar: تطبيق

en: 1 second | @count seconds
ar[0]: 1 ثانية
ar[1]: @count ثانية

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Euro
ar: اليورو

en: 1 week | @count weeks
ar[0]: أسبوع واحد
ar[1]: أقل من أسبوع
ar[2]: أسبوعين
ar[3]: @count أسابيع
ar[4]: @count أسبوعا
ar[5]: @count أسبوع

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: There are no entities matching "%value".
ar: لا توجد بيانات مطابقة "%value".

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
