Automatic Updates (3.0.0-alpha4) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: more
da: mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Release notes
da: Udgivelsesnoter

en: Update
da: Opdatér

en: theme
da: tema

en: Continue
da: Fortsæt

en: Up to date
da: Seneste version installeret

en: Update available
da: Opdatering tilgængelig

en: module
da: modul

en: Requirements
da: Krav

en: Security update
da: Sikkerhedsopdatering

en: Revoked!
da: Tilbagekaldt!

en: Security update required!
da: Sikkerhedsopdatering påkrævet!

en: Not supported!
da: Ikke understøttet!

en: About
da: Om

en: Congratulations!
da: Tillykke!

en: Unknown status
da: Ukendt status

en: Limitations
da: Begrænsninger

en: Operating in maintenance mode.
da: Arbejder i vedligeholdstilstand.

en: (Security update)
da: (Sikkerhedsopdatering)

en: (Unsupported)
da: (Ikke understøttet)

en: Downloading updates
da: Download opdateringer

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
da: Sæt sitet i vedligeholdelsestilstand under opdateringer (anbefales kraftigt)

en: Ready to update
da: Klar til at opdatere

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href=":update">database update script</a> immediately.
da: Et eller flere moduler har skemaopdateringer til databasen. Du bør køre <a href=":update">opdaterings-scriptet</a> med det samme.

en: Back up your database and site before you continue. <a href=":backup_url">Learn how</a>.
da: Tag backup af sitet og databasen før du fortsætter. <a href=":backup_url">Lær hvordan</a>.
