Automatic Updates (3.0.1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: more
id: selengkapnya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Version
id: Versi

en: Release notes
id: Catatan edar

en: Update
id: Perbarui

en: theme
id: tema

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Up to date
id: Mutakhir

en: Update available
id: Tersedia pembaruan

en: module
id: modul

en: Security update
id: Pemutakhiran keamanan

en: Revoked!
id: Dicabut!

en: Security update required!
id: Dibutuhkan update keamanan!

en: Not supported!
id: Tidak didukung!

en: About
id: Tentang

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Operating in maintenance mode.
id: Beroperasi dalam modus pemeliharaan.

en: Status message
id: Pesan status

en: (Security update)
id: (Pembaruan keamanan)

en: (Unsupported)
id: (Tidak didukung)

en: Downloading updates
id: Mengunduh pembaruan

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
id: Lakukan pembaruan dengan situs dalam modus pemeliharaan (sangat dianjurkan)

en: Ready to update
id: Siap melakukan update
