Automatic Updates (8.x-1.0-rc3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Reset
pt: Redefinir

en: Update
pt: Atualizar

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Decrescente

en: Security
pt: Segurança

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Severity level
pt: Nível de severidade

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version. It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
pt: Esta é uma atualização de versão principal, o que significa que pode não ser compatível com a versão atualmente em execução. É recomendado que você leia as notas de lançamento e prossiga por sua conta e risco.
