Automatic Updates (8.x-2.6) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: more
ro: mai multe

en: Version
ro: Versiune

en: Release notes
ro: Note de lansare

en: Update
ro: Actualizare

en: theme
ro: temă

en: Continue
ro: Continuare

en: Up to date
ro: Actualizat

en: Update available
ro: Actualizare disponibilă

en: module
ro: modul

en: Security update
ro: Actualizare de securitate

en: Revoked!
ro: Revocat!

en: Security update required!
ro: Actualizare de securitate necesară!

en: Not supported!
ro: Nu este suportat

en: About
ro: Despre

en: Operating in maintenance mode.
ro: Funcţionează în mod mentenanţă.

en: (Security update)
ro: (Actualizare de securitate)

en: (Unsupported)
ro: (Nu are suport)

en: Downloading updates
ro: Se descarcă actualizările

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
ro: Efectuați actualizările cu situl în mod de mentenanță (foarte recomandat)

en: Ready to update
ro: Gata de actualizare

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href=":update">database update script</a> immediately.
ro: Anumite module au actualizări ale structurii bazei de date pregătite pentru instalare. Va trebui să rulați imediat <a href=":update">script-ul de actualizare a bazei de date</a>.

en: Back up your database and site before you continue. <a href=":backup_url">Learn how</a>.
ro: Faceți o copie de rezervă a bazei de date și a sitului înainte să continuați. <a href=":backup_url">Învățați cum</a>.
