Background Image (8.x-1.2) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Enable
ru: Включить

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Background Image
ru: Фоновое изображение

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: Continue
ru: Продолжить

en: N/A
ru: Н/Д

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Medium
ru: Средний

en: Override
ru: Переопределить

en: Authored on
ru: Создан в

en: Entity
ru: Сущность

en: Changed
ru: Изменение

en: Global
ru: Глобальный

en: Radius
ru: Радиус

en: Require
ru: Обязательно

en: Target
ru: Цель

en: Route
ru: Маршрут

en: Embed
ru: Вставить

en: Speed
ru: Скорость

en: Inherit
ru: Наследовать

en: Calculate
ru: Рассчитать

en: Bundle
ru: Набор

en: Entities
ru: Сущности

en: Error generating image.
ru: Ошибка генерации изображения.

en: Base class
ru: Основной класс
