Baidu Map (2.0.1) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: disabled
ar: معطَّل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Normal
ar: طبيعي

en: Hidden
ar: مخفي

en: - Any -
ar: - اختر -
