Baidu Map (2.0.1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: enabled
uk: увімкнено

en: disabled
uk: вимкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: - None -
uk: - Немає -

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Normal
uk: Звичайне

en: Hidden
uk: Приховано

en: Map width
uk: Ширина карти

en: Map height
uk: Висота карти

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Draggable
uk: Доступне для перенесення

en: Light
uk: Світла

en: Data Source
uk: Джерело даних

en: Pan
uk: Панорамування

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Alternate Text
uk: Альтернативний текст

en: Address search
uk: Адресний пошук

en: Scrollwheel
uk: Колесо прокручування

en: Enable scrollwheel zooming
uk: Увімкнути масштабування колесом прокручування

en: Enable dragging on the map
uk: Увімкнути перетаскування карти

en: Dark
uk: Темний

en: Which field contains geodata?
uk: Яке поле містить географічні дані?

en: Popup Text
uk: Текст спливного вікна

en: Scrollwheel: @yn
uk: Колесо прокручування: @yn

en: Draggable: @yn
uk: Доступне для перетягування: @yn

en: - any -
uk: - усе -

en: This text shows up when a user does not have javascript enabled
uk: Цей текст з'являється, якщо у користувача не увімкнений javascript

en: Show traffic
uk: Показувати затори
