Baidu Map (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: enabled
hu: engedélyezett

en: disabled
hu: tiltott

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Normal
hu: Általános

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Map width
hu: Térkép szélessége

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Draggable
hu: Húzható

en: Light
hu: Világos

en: Data Source
hu: Adatforrás

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Alternate Text
hu: Helyettesítő szöveg

en: Scrollwheel
hu: Görgő

en: Enable scrollwheel zooming
hu: Nagyítás egérgörgővel

en: Enable dragging on the map
hu: Húzás engedélyezése a térképen

en: Dark
hu: Sötét

en: Which field contains geodata?
hu: Melyik mező tartalmaz geoadatokat?

en: Popup Text
hu: Felugró szöveg

en: Scrollwheel: @yn
hu: Görgő: @yn

en: Draggable: @yn
hu: Húzható: @yn

en: - any -
hu: - bármely -

en: The @field field is not valid Json Format.
hu: @field mező nem érvényes „JSON” formátumú.
