Base Bootstrap 4 (3.0.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Navigation
id: Navigasi

en: Close
id: Tutup

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: medium
id: sedang

en: small
id: kecil

en: large
id: besar

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya
