Base Bootstrap 4 (8.x-1.000-alpha0) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: small
fa: کوچک

en: large
fa: بزرگ

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه
