BaseCore (1.0.0-beta8) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Home
ar: الرئيسية

en: Images
ar: الصور

en: Content
ar: المحتوى

en: Links
ar: روابط

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Center
ar: المركز

en: Container
ar: حاوية

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Menu
ar: القائمة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Separator
ar: فاصل

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Normal
ar: طبيعي

en: By
ar: بواسطة

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Pattern
ar: النموذج

en: Show
ar: عرض

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Gray
ar: رمادي

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Slogan
ar: الشعار

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Global
ar: عالمي

en: Blue
ar: أزرق

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Featured
ar: متميز

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Region settings
ar: إعدادات المنطقة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Wide
ar: واسع
