BaseCore (1.0.0-rc2) - en to ja translation catalogue (65 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Home
ja: ホーム

en: Images
ja: イメージ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Links
ja: リンク

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Center
ja: 中央

en: Container
ja: コンテナー

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Legal
ja: 利用許諾

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Background Color
ja: 背景色

en: Background Image
ja: 背景画像

en: Menu
ja: メニュー

en: Layout
ja: レイアウト

en: Separator
ja: セパレーター

en: Page
ja: ページ

en: Bottom
ja: ボトム

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Site name
ja: サイト名

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Normal
ja: ノーマル

en: Qty
ja: 数量

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: Banner
ja: バナー

en: Pattern
ja: パターン

en: Show
ja: 表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Buttons
ja: ボタン

en: Content Top
ja: コンテンツトップ

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Red
ja: レッド

en: Fade
ja: フェード

en: Gray
ja: グレー

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Next page
ja: 次ページ

en: Slogan
ja: スローガン

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Global
ja: グローバル

en: Green
ja: グリーン

en: Blue
ja: ブルー

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Featured
ja: 主な

en: Yellow
ja: イエロー

en: mobile
ja: モバイル

en: Pagination
ja: ページ送り

en: wide
ja: 広

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Region settings
ja: リージョンの設定

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Wide
ja: ワイド

en: Last page
ja: 最終ページ

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
ja: 多くのリージョンを持ったレスポンシブでモバイルファーストなレイアウトの色設定が可能な柔軟なテーマ

en: First page
ja: 先頭ページ
