Basic cart (8.x-5.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Subject
fa: موضوع

en: Language
fa: زبان

en: Block Title
fa: عنوان بلوک

en: Currency
fa: واحد پول

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Message
fa: پیغام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Top
fa: بالا

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: Text
fa: متن

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Bottom
fa: پایین

en: Add to cart
fa: افزودن به سبد خرید

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: Checkout
fa: تکمیل سفارش

en: Basic settings
fa: تنظیمات پایه

en: City
fa: شهر

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Float
fa: شناور

en: View cart
fa: مشاهده سبد خرید

en: VAT
fa: مالیات بر ارزش افزوده

en: Checkout settings
fa: تنظیمات فرایند تکمیل سفارش

en: Add to cart redirect
fa: هدایت پس از افزودن به سبد خرید

en: Total price
fa: قیمت کل
