CRUD project (1.0.0) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Age
de: Alter

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Save
de: Speichern

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Delete it
de: Löschen
