CRUD project (1.0.0) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Age
hi: उम्र

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Custom
hi: मनपसंद
