CRUD project (1.0.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Age
it: Età

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Custom
it: Personalizzato
