Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (94 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: yes
fa: بله

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Currency
fa: واحد پول

en: Quantity
fa: تعداد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Number
fa: عدد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Field
fa: فیلد

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: link
fa: پیوند

en: ID
fa: شناسه

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: no
fa: خیر

en: Create
fa: ایجاد

en: days
fa: روزها

en: Active
fa: فعال

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Filter
fa: فیلتر

en: Source string
fa: رشته منبع

en: Delete all
fa: حذف همه

en: Widget
fa: ساختار

en: Price
fa: قیمت

en: Product ID
fa: شناسه‌ی محصول

en: Amount
fa: مقدار

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Payment
fa: پرداخت

en: Display title
fa: نمایش عنوان

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Color
fa: رنگ

en: Select all
fa: انتخاب همه

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Checkout
fa: تکمیل سفارش

en: Install
fa: نصب

en: Template
fa: قالب

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Installed
fa: نصب شده

en: Discount
fa: تخفیف

en: Order history
fa: سابقه سفارش

en: Product
fa: محصول

en: Products
fa: محصولات

en: Orders
fa: سفارش‌ها

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Translation
fa: ترجمه

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Permission
fa: مجوز

en: Rate
fa: نرخ

en: Offset
fa: جابجایی

en: sort by @s
fa: مرتب‌سازی براساس @s

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Save translations
fa: ذخیره ترجمه‌ها

en: Settings saved.
fa: تنظيمات ذخيره شد

en: Order status
fa: وضعیت سفارش

en: Continue shopping
fa: ادامه خرید

en: View order
fa: مشاهده سفارش

en: Add to order
fa: افزودن به سفارش

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: Sum
fa: مجموع

en: Displays rows in a table.
fa: ردیف‌ها را در یک جدول نمایش می‌دهد

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: - All -
fa: - همه -

en: String contains
fa: رشته شامل

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
fa: برای نمایش تمام عبارات، اینجا را خالی بگذارید. جستجو به کوچکی و بزرگی حروف حساس است.

en: Required field
fa: فیلد لازم

en: Filter translatable strings
fa: فیلتر نمودن متن‌های قابل ترجمه

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Add a product
fa: افزودن کالا

en: Asc
fa: صعودی

en: Not specified
fa: مشخص نشده

en: Master
fa: مدیر

en: Add an order
fa: افزودن یک سفارش
