Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.0.1-rc1) - en to hu translation catalogue (109 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Group
hu: Csoport

en: yes
hu: igen

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Currency
hu: Pénznem

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: Field
hu: Mező

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: link
hu: hivatkozás

en: ID
hu: Azonosító

en: Options
hu: Lehetőségek

en: no
hu: nem

en: Create
hu: Létrehozás

en: days
hu: napok

en: Active
hu: Aktív

en: Contacts
hu: Névjegyek

en: Filter
hu: Szűrő

en: Source string
hu: Forrás-karaktersorozat

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Price
hu: Ár

en: Product ID
hu: Termékazonosító

en: Amount
hu: Összeg

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: Payment
hu: Fizetés

en: Display title
hu: Cím megjelenítése

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Color
hu: Szín

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Checkout
hu: Pénztár

en: Template
hu: Sablon

en: Sort by
hu: Rendezés

en: to
hu: ide

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Discount
hu: Árengedmény

en: Order history
hu: Rendelés előzményei

en: Product
hu: Termék

en: Products
hu: Termékek

en: Orders
hu: Rendelések

en: Templates
hu: Sablonok

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Translation
hu: Fordítás

en: Publish
hu: Közzététel

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: Rate
hu: Mérték

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Offset
hu: Eltolás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Save translations
hu: Fordítások mentése

en: Radios
hu: Választógombok

en: Settings saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Shipping cost
hu: Szállítási költség

en: Continue shopping
hu: Vásárlás folytatása

en: View order
hu: Rendelés megtekintése

en: Add to order
hu: Hozzáadás a rendeléshez

en: Text settings
hu: Szöveg beállítások

en: Add tab
hu: Fül hozzáadása

en: Sum
hu: Összegzés

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: - All -
hu: – Mind –

en: Mask
hu: Maszk

en: String contains
hu: A karaktersorozat tartalma

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hu: Az összes karaktersorozat megtekintéséhez maradjon üresen. A keresés kisbetű/nagybetű érzékeny.

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Delivery
hu: Szállítás

en: Required field
hu: Kötelező mező

en: Filter translatable strings
hu: Fordítható karaktersorozatok szűrése

en: Shop
hu: Bolt

en: Image style
hu: Képstílus

en: Add a product
hu: Termék hozzáadása

en: Asc
hu: Növ

en: Not specified
hu: Nincs megadva

en: Master
hu: Mester

en: Extra fields
hu: Extra mezők

en: Add an order
hu: Rendelés hozzáadása

en: The strings have been saved.
hu: A szövegek mentése megtörtént.

en: In Context
hu: szövegkörnyezetben

en: Link to the @entity_label
hu: @entity_label entitáscímkére hivatkozás

en: Confirm removal
hu: Eltávolítás megerősítése

en: Exit
hu: Kijárat
