Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.4) - en to mr translation catalogue (45 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Group
mr: समुह

en: yes
mr: हो

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Currency
mr: चलन

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: link
mr: शृंखला

en: ID
mr: आय डी

en: Options
mr: विकल्प

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page
mr: पान

en: Filter
mr: गाळणी

en: Delete all
mr: सर्व मिटवा

en: Price
mr: किंमत

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: Display title
mr: शीर्षक प्रदर्शन

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Color
mr: रंग

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: Required field
mr: आवश्यक फील्ड
