Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.5) - en to cs translation catalogue (93 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Group
cs: Skupina

en: yes
cs: ano

en: Subject
cs: Předmět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Currency
cs: Měna

en: Quantity
cs: Množství

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: link
cs: odkaz

en: Options
cs: Možnosti

en: no
cs: ne

en: Create
cs: Vytvořit

en: All
cs: Vše

en: days
cs: dny

en: Active
cs: Aktivní

en: Page
cs: Stránka

en: Filter
cs: Filtr

en: Source string
cs: Zdrojový řetězec

en: Delete all
cs: Smazat vše

en: Price
cs: Cena

en: Amount
cs: Částka

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: Desc
cs: Sestupně

en: Payment
cs: Platba

en: Display title
cs: Zobrazit nadpis

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Text color
cs: Barva textu

en: Color
cs: Barvy

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Checkout
cs: Objednat

en: Template
cs: Šablona

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Select list
cs: Seznam

en: Discount
cs: Sleva

en: Order history
cs: Historie objednávek

en: Product
cs: Produkt

en: Products
cs: Produkty

en: Orders
cs: Objednávky

en: Apply
cs: Použít

en: Translation
cs: Překlad

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Rate
cs: Hodnocení

en: Service
cs: Služba

en: Restore
cs: Obnova

en: Offset
cs: Posun

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Save translations
cs: Uložit překlady

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Shipping cost
cs: Poštovné a balné

en: Continue shopping
cs: Pokračovat v nákupu

en: View order
cs: Zobrazit objednávku

en: Add to order
cs: Přidat k objednávce

en: Form mode
cs: Režim formuláře

en: Text settings
cs: Nastavení textu

en: Displays rows in a table.
cs: Zobrazí řádky v tabulce.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: - All -
cs: - Vše -

en: Mask
cs: Maska

en: String contains
cs: Řetězec obsahuje

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
cs: Pokud necháte pole prázdné, zobrazí se všechny řetězce. Hledání závisí na velikosti písmen.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Required field
cs: Povinné pole

en: Filter translatable strings
cs: Filtrovat přeložitelné řetězce

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Not specified
cs: Nespecifikováno

en: Master
cs: Nadřízené

en: Add an order
cs: Přidat objednávku

en: The strings have been saved.
cs: Řetězce byly uloženy.

en: Link to the @entity_label
cs: Propojit s @entity_label
