Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.5) - en to cy translation catalogue (61 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: E-mail
cy: E-bost

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: yes
cy: ie

en: Subject
cy: Testun

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Number
cy: Rhif

en: Message
cy: Neges

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Export
cy: Allfudo

en: Field
cy: Maes

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: link
cy: dolen

en: Options
cy: Dewisiadau

en: no
cy: na

en: Create
cy: Creu

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Page
cy: Tudalen

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Delete all
cy: Dileu i gyd

en: Price
cy: Pris

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Payment
cy: Taliad

en: Text color
cy: Lliw testun

en: Color
cy: Lliw

en: Checkout
cy: Ymlaen i dalu

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Select list
cy: Dewis rhestr

en: Products
cy: Nwyddau

en: Apply
cy: Ceisio

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: Unpublish
cy: Heb ei gyhoeddi

en: Permission
cy: Caniatâd

en: Rate
cy: Graddfa

en: Offset
cy: Ongli

en: Save translations
cy: Cadw cyfieithiadau

en: Continue shopping
cy: Parhau i siopa

en: Displays rows in a table.
cy: Dangos rhesi mewn tabl.

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Mask
cy: Masg

en: String contains
cy: Llinyn yn cynnwys

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
cy: Cadw'n wag i ddangos holl linynau. Mae'r chwiliad yn achos sensitif.

en: Image style
cy: Arddull delwedd
