Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.5) - en to hi translation catalogue (72 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Group
hi: समूह

en: yes
hi: हां

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Number
hi: संख्या

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: link
hi: लिंक

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: no
hi: नहीं

en: Create
hi: बनाएँ

en: All
hi: सभी

en: days
hi: दिन

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Source string
hi: स्रोत स्ट्रिंग

en: Delete all
hi: सबकुछ मिटायें

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Display title
hi: प्रदर्शन शीर्षक

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Color
hi: रंग

en: Select all
hi: सबका चयन करें

en: Template
hi: फर्मा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: Apply
hi: लागू करें

en: Translation
hi: अनुवाद

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Permission
hi: अनुमति

en: Restore
hi: पुनर्स्थापित

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Save translations
hi: अनुवाद सहेजें

en: Form mode
hi: फॉर्म मोड

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: - All -
hi: -सभी-

en: String contains
hi: स्ट्रिंग समाहित

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hi: सभी स्ट्रिंग्स को दिखाने के लिए खली छोड़े | खोज केस संवेदी है |

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Required field
hi: आवश्यक फील्ड

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Not specified
hi: निर्दिष्ट नहीं

en: Link to the @entity_label
hi: @entity_label से लिंक करें
