Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.6-rc1) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Color
bn: রং

en: Save translations
bn: অনুবাদ সংরক্ষণ করুন

en: String contains
bn: বাক্যে যা থাকবে
