Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.6-rc1) - en to ro translation catalogue (94 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Group
ro: Grup

en: yes
ro: da

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Currency
ro: Monedă

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afișează

en: Options
ro: Opțiuni

en: no
ro: nu

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: days
ro: zile

en: Active
ro: Activ

en: Page
ro: Pagina

en: Contacts
ro: Contacte

en: Filter
ro: Filtru

en: Source string
ro: Șirul de caractere sursă

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: Price
ro: Preţ

en: Product ID
ro: ID Produs

en: Amount
ro: Suma

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Payment
ro: Plată

en: Display title
ro: Afișează titlul

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Color
ro: Culoare

en: Select all
ro: Selectați tot

en: Checkout
ro: Casă

en: Template
ro: Șablon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Select list
ro: Listă selecție

en: Discount
ro: Reducere

en: Order history
ro: Istoricul comenzilor

en: Product
ro: Produs

en: Products
ro: Produse

en: Orders
ro: Comenzi

en: Templates
ro: Şabloane

en: Apply
ro: Aplică

en: Translation
ro: Traducere

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Permission
ro: Permisiune

en: Restore
ro: Restaurează

en: Offset
ro: Decalaj

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Save translations
ro: Salvează traducerile

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Continue shopping
ro: Continuă cumpărăturile

en: View order
ro: Vizualizează comanda

en: Form mode
ro: Mod formular

en: Text settings
ro: Setări text

en: Sum
ro: Sumă

en: Displays rows in a table.
ro: Afișează rândurile într-un tabel.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: - All -
ro: - Toate -

en: Mask
ro: Mască

en: String contains
ro: Șirul de caractere conține

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ro: Lăsați necompletat pentru a afișa toate șirurile de caractere. Căutarea ține cont de majuscule și minuscule.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Message template
ro: Șablon de mesaj

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: Filter translatable strings
ro: Filtrarea șirurilor de caractere traductibile

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Asc
ro: Ascendent

en: Not specified
ro: Nu este specificat

en: Master
ro: Expert

en: The strings have been saved.
ro: Șirurile au fost salvate

en: In Context
ro: În context

en: Link to the @entity_label
ro: Legătură către @entity_label
