Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.6) - en to eo translation catalogue (45 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Status
eo: Stato

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Content
eo: Enhavo

en: Subject
eo: Temo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Export
eo: Eksportu

en: Field
eo: Kampo

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Create
eo: Kreu

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Page
eo: Paĝo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Delete all
eo: Forigu ĉiujn

en: Display title
eo: Montrata titolo

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: Color
eo: Koloro

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Publish
eo: Publikigu

en: Unpublish
eo: Malpublikigu

en: Permission
eo: Permeso

en: Rate
eo: Noto

en: Save translations
eo: Konservu tradukojn

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Mask
eo: Masko

en: String contains
eo: Teksto enhavas

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
eo: Lasu malplena por montri ĉiujn tekstojn.  Majuskleco gravas por la serĉo.

en: Required field
eo: Postulata kampo

en: Image style
eo: Bilda stilo
