Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.7) - en to nl translation catalogue (93 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Group
nl: Groep

en: yes
nl: ja

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Currency
nl: Valuta

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Number
nl: Getal

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: Field
nl: Veld

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Options
nl: Opties

en: no
nl: nee

en: Create
nl: Aanmaken

en: All
nl: Alle

en: days
nl: dagen

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Source string
nl: Brontekst

en: Delete all
nl: Alles verwijderen

en: Price
nl: Prijs

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: Payment
nl: Betaling

en: Display title
nl: Titel weergeven

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Checkout
nl: Afrekenen

en: to
nl: naar

en: Not active
nl: Niet actief

en: Select list
nl: Selectielijst

en: from
nl: van

en: Discount
nl: Korting

en: Product name
nl: Productnaam

en: Products
nl: Producten

en: Orders
nl: Bestellingen

en: Translation
nl: Vertaling

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: Surname
nl: Achternaam

en: Rate
nl: Percentage

en: Restore
nl: Herstellen

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Save translations
nl: Vertalingen opslaan

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: Settings saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Button text
nl: Knoptekst

en: Shipping cost
nl: Verzendkosten

en: Continue shopping
nl: Ga verder met winkelen

en: View order
nl: Bestelling weergeven

en: Add to order
nl: Voeg toe aan bestelling

en: Form mode
nl: Formuliermodus

en: Text settings
nl: Tekstinstellingen

en: Add tab
nl: Tabblad toevoegen

en: Sum
nl: Som

en: Displays rows in a table.
nl: Toont de rijen in een tabel.

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Mask
nl: Masker

en: String contains
nl: Tekst bevat

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
nl: Laat leeg om alle tekenreeksen weer te geven. De zoekopdracht is hoofdlettergevoelig.

en: Delivery
nl: Levering

en: Extra options
nl: Extra opties

en: Add button
nl: Toevoegen-knop

en: Required field
nl: Verplicht veld

en: Filter translatable strings
nl: Vertaalbare tekenreeksen filteren

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Add a product
nl: Voeg een product toe

en: Not specified
nl: Niet gespecificeerd

en: Apply changes
nl: Wijzigingen toepassen

en: Extra fields
nl: Extra velden

en: The strings have been saved.
nl: De tekenreeksen zijn opgeslagen.

en: Link to the @entity_label
nl: Link naar @entity_label

en: Confirm removal
nl: Verwijderen bevestigen

en: Material type
nl: Materiaalsoort
