Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.8) - en to hr translation catalogue (66 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Group
hr: Grupa

en: yes
hr: da

en: Subject
hr: Naziv

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Currency
hr: Valuta

en: Quantity
hr: Količina

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Export
hr: Izvezi

en: Field
hr: Polje

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: View
hr: Pregled

en: link
hr: poveznica

en: Options
hr: Opcije

en: no
hr: ne

en: Create
hr: Stvori

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Page
hr: Stranica

en: Filter
hr: Pročisti

en: Source string
hr: Izvorni niz

en: Delete all
hr: Izbriši sve

en: Widget
hr: Cinculator

en: Price
hr: Cijena

en: Phone
hr: Telefon

en: Address
hr: Adresa

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Color
hr: Boja

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Checkout
hr: Narudžba

en: Template
hr: Predložak

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Product
hr: Proizvod

en: Products
hr: Proizvodi

en: Orders
hr: Narudžbe

en: Translation
hr: Prijevod

en: Publish
hr: Objavi

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Save translations
hr: Spremi prijevode

en: Settings saved.
hr: Postavke snimljene.

en: Continue shopping
hr: Nastavi kupovinu

en: Displays rows in a table.
hr: Prikaži redove unutar tablice.

en: Mask
hr: Maska

en: String contains
hr: Struna sadrži

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hr: Ostavite praznim za prikaz svih struna. Pretraga razlikuje velika i mala slova.

en: Required field
hr: Nužno polje

en: Filter translatable strings
hr: Pročisti strune za prevođenje

en: Image style
hr: Stil slike
