Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.8) - en to tr translation catalogue (85 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Group
tr: Grup

en: yes
tr: evet

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Currency
tr: Para birimi

en: Quantity
tr: Miktar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Field
tr: Alan

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: link
tr: bağlantı

en: Options
tr: Seçenekler

en: no
tr: hayır

en: Create
tr: Oluştur

en: All
tr: Tümü

en: days
tr: gün

en: Active
tr: Etkin

en: Page
tr: Sayfa

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Source string
tr: Kaynak dize

en: Delete all
tr: Hepsini sil

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Price
tr: Fiyat

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Payment
tr: Ödeme

en: Display title
tr: Görünen başlık

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Color
tr: Renk

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Checkout
tr: Kasa

en: Template
tr: Şablon

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Discount
tr: İndirim

en: Product
tr: Ürün

en: Products
tr: Ürünler

en: Orders
tr: Siparişler

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Translation
tr: Çeviri

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Permission
tr: İzinler

en: Rate
tr: Puan

en: Restore
tr: Geri yükle

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Save translations
tr: Çevirileri kaydet

en: Radios
tr: Radyo düğmeleri

en: Button text
tr: Buton metni

en: Shipping cost
tr: Kargo gönderim maliyeti

en: Continue shopping
tr: Alışverişe devam et

en: View order
tr: Siparişi görüntüle

en: Form mode
tr: Form Kipi

en: Text settings
tr: Metin ayarları

en: Sum
tr: Toplam

en: Displays rows in a table.
tr: Satırları bir tablo içinde gösterir.

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Mask
tr: Maske

en: String contains
tr: Dize şunu içersin

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
tr: Tüm dizeleri görüntülemek için boş bırakın. Arama büyük-küçük harf duyarlıdır.

en: Required field
tr: Gerekli alan

en: Filter translatable strings
tr: Çevirilebilir dizeleri filtrele

en: Image style
tr: Resim stili

en: Not specified
tr: Belirtilmemiş

en: The strings have been saved.
tr: Dizgeler kaydedildi.

en: In Context
tr: Bağlam İçi

en: Link to the @entity_label
tr: @entity_label bağlantısı
