Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.8) - en to uk translation catalogue (109 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Group
uk: Група

en: yes
uk: так

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Currency
uk: Валюта

en: Quantity
uk: Кількість

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Number
uk: Число

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Field
uk: Поле

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: link
uk: посилання

en: Options
uk: Опції

en: no
uk: ні

en: Create
uk: Створити

en: All
uk: Все

en: days
uk: дні(в)

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Filter
uk: Фільтр

en: Source string
uk: Вихідний рядок

en: Delete all
uk: Видалити все

en: Widget
uk: Віджет

en: Price
uk: Ціна

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: Payment
uk: Оплата

en: Display title
uk: Показати заголовок

en: Background color
uk: Колір тла

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Color
uk: Колір

en: Select all
uk: Виділити все

en: Checkout
uk: Оформлення

en: Template
uk: Шаблон

en: to
uk: до

en: Online store
uk: Інтернет-магазин

en: Not active
uk: Неактивний

en: Select list
uk: Список вибору

en: from
uk: з

en: Discount
uk: Знижка

en: Product name
uk: Назва товару

en: Product
uk: Товар

en: Products
uk: Товари

en: Orders
uk: Замовлення

en: Templates
uk: Шаблони

en: Translation
uk: Переклад

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Permission
uk: Повноваження

en: Surname
uk: Прізвище

en: Rate
uk: Оцінити

en: Service
uk: Служба

en: Restore
uk: Відновити

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Save translations
uk: Зберегти переклади

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: Settings saved.
uk: Налаштування збережені.

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: Settings page
uk: Сторінка налаштувань

en: Shipping cost
uk: Вартість доставки

en: Continue shopping
uk: Повернутися до магазину

en: View order
uk: Перегляд замовлення

en: Add to order
uk: Додати до замовлення

en: Buy
uk: Купити

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Text settings
uk: Налаштування тексту

en: Add tab
uk: Додати вкладку

en: Sum
uk: Сума

en: Displays rows in a table.
uk: Відображення рядків у вигляді таблиці.

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Mask
uk: Маска

en: String contains
uk: Рядок містить

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
uk: Щоб показати усі рядки, залишіть поле порожнім. Пошук є чутливим до регістру.

en: Extra options
uk: Додаткові параметри

en: Add button
uk: Додати

en: Required field
uk: Обов’язкове поле

en: Filter translatable strings
uk: Фільтр доступних для перекладу рядків

en: Shop
uk: Магазин

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Add a product
uk: Додати товар

en: Not specified
uk: Не зазначено

en: Apply changes
uk: Застосувати зміни

en: Extra fields
uk: Додаткові поля

en: Basket
uk: Кошик

en: Add an order
uk: Додати замовлення

en: No matches found
uk: Не знайдено жодного збігу

en: The strings have been saved.
uk: Рядки було збережено.

en: In Context
uk: У контексті

en: Display settings:
uk: Налаштування відображення:

en: Link to the @entity_label
uk: Посилання до @entity_label

en: Confirm removal
uk: Підтвердити видалення

en: The URL !url could not be downloaded.
uk: Не вдалося завантажити URL-адресу !url.
