Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.0-beta1) - en to my translation catalogue (48 entries)

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Hourly
my: နာရီ အလိုက်

en: Daily
my: နေ့စဉ်

en: Weekly
my: အပတ်စဉ်

en: Monthly
my: လစဉ်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Types
my: အမျိုးအစားများ

en: Name
my: အမည်

en: Label
my: အညွန်း

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Authored by
my: ရေးသားသူ

en: Mon
my: တနင်္လာနေ့

en: Tue
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wed
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thu
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Fri
my: သောကြာနေ့

en: Sat
my: စနေနေ့

en: Sun
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: January
my: ဇန္နဝါရီလ

en: February
my: ဖေဖော်ဝါရီလ

en: March
my: မတ်လ

en: April
my: ဧပြီလ

en: May
my: မေလ

en: June
my: ဇွန်လ

en: July
my: ဇူလှိုင်လ

en: August
my: သြဂုတ်လ

en: September
my: စက်တင်ဘာလ

en: October
my: အောက်တိုဘာလ

en: November
my: နိုဝင်ဘာလ

en: December
my: ဒီဇင်ဘာလ

en: Configuration
my: အပြင်အဆင်

en: Color
my: အရောင်

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: Authored on
my: ရေးသားချိန်

en: Not published
my: Publish မလုပ်ရသေးပါ

en: Locked
my: ပိတ်ထားသည်

en: About
my: အကြောင်း

en: - Select -
my: - ရွေးချယ်ရန် -
