Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.0-beta1) - en to ug translation catalogue (46 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Daily
ug: كۈندىلىك

en: Weekly
ug: ھەپتىلىك

en: None
ug: يوق

en: Types
ug: تىپلار

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Update
ug: يڭىلاش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: All
ug: ھەممە

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Calendar
ug: كالىندار

en: Mon
ug: دۈ

en: Tue
ug: سە

en: Wed
ug: چا

en: Thu
ug: پە

en: Fri
ug: جۈ

en: Sat
ug: شە

en: Sun
ug: يە

en: January
ug: يانۋار

en: February
ug: فېۋرال

en: March
ug: مارت

en: April
ug: ئاپرېل

en: May
ug: ماي

en: June
ug: ئىيۇن

en: July
ug: ئىيۇل

en: August
ug: ئاۋغۇست

en: September
ug: سېنتەبىر

en: October
ug: ئۆكتەبىر

en: November
ug: نويابىر

en: December
ug: دېكابىر

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Color
ug: رەڭ

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Are you sure you want to do this?
ug: بۇنى راستتىنلا قىلامسىز؟
