Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha1) - en to am translation catalogue (29 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Value
am: እሴት

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Tue
am: ቲዩ

en: Color
am: ቀለም

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
