Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha1) - en to be translation catalogue (72 entries)

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Value
be: Значэнне

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Reset
be: Скінуць

en: Hourly
be: Кожную гадзіну

en: Daily
be: Штодзённа

en: Weekly
be: Кожны тыдзень

en: Monthly
be: Кожны месяц

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Types
be: Тыпы

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Update
be: Абнавіць

en: View
be: Праглядзець

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Continue
be: Працягнуць

en: Created
be: Створана

en: All
be: Усе

en: Date format
be: Фармат даты

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Published
be: Апублікавана

en: Authored by
be: Аўтар:

en: End Date
be: Дата Заканчэння

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: January
be: студзень

en: February
be: люты

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавік

en: May
be: май

en: June
be: чэрвень

en: July
be: ліпень

en: August
be: жнівень

en: September
be: верасень

en: October
be: кастрычнік

en: November
be: лістапад

en: December
be: снежань

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Configuration
be: Налады

en: Color
be: Колер

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Operation
be: Аперацыя

en: Duration
be: Працягласць

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Authored on
be: Дата:

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: Apply
be: Ужыць

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Locked
be: Зачынены

en: About
be: Аб

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Dates
be: Даты

en: Bundle
be: Набор

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
be: Непрыгоднае для счытвання машынай імя. Увядзіце імя, адрознае ад %invalid.

en: Weight for row @number
be: Вага для радка @number
