Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha1) - en to vi translation catalogue (90 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Value
vi: Giá trị

en: Group
vi: Nhóm

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Quantity
vi: Số lượng

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Daily
vi: Hàng ngày

en: Weekly
vi: Hàng tuần

en: Monthly
vi: Hàng tháng

en: None
vi: Không có

en: Types
vi: Các kiểu

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Update
vi: Cập nhật

en: View
vi: Xem

en: Event
vi: Sự Kiện

en: ID
vi: Mã

en: Continue
vi: Tiếp tục

en: Created
vi: Tạo bởi

en: All
vi: Tất cả

en: Date format
vi: Định dạng ngày

en: Block
vi: Khối

en: Page
vi: Trang

en: Published
vi: Đã công bố

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Start Date
vi: Ngày bắt đầu

en: End Date
vi: Ngày kết thúc

en: State
vi: Bang

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Events
vi: Sự kiện

en: Mon
vi: T2

en: Tue
vi: T3

en: Wed
vi: T4

en: Thu
vi: T5

en: Fri
vi: T6

en: Sat
vi: T7

en: Sun
vi: CN

en: January
vi: Tháng 1

en: February
vi: Tháng 2

en: March
vi: Tháng 3

en: April
vi: Tháng 4

en: May
vi: Tháng 5

en: June
vi: Tháng 6

en: July
vi: Tháng 7

en: August
vi: Tháng 8

en: September
vi: Tháng 9

en: October
vi: Tháng 10

en: November
vi: Tháng 11

en: December
vi: Tháng 12

en: Start date
vi: Ngày bắt đầu

en: End date
vi: Ngày kết thúc

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Color
vi: Màu sắc

en: Optional
vi: Tùy chọn

en: Pattern
vi: Mẫu

en: Operation
vi: Thao tác

en: Duration
vi: Thời lượng

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Authoring information
vi: Thông tin tác giả

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Unit
vi: Đơn vị

en: Units
vi: Đơn vị

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Not published
vi: Chưa công bố

en: Unpublished
vi: Đã bỏ công bố

en: Loading...
vi: Đang nạp...

en: Mandatory
vi: Bắt buộc

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Add another item
vi: Thêm mục

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Locked
vi: Đã khoá

en: About
vi: Giới thiệu

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Create @name
vi: Tạo @name

en: Dates
vi: Ngày

en: Start year
vi: Năm bắt đầu

en: End year
vi: Năm kết thúc

en: exposed
vi: đã trình bày

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Add event
vi: Thêm sự kiện

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
vi: Tên máy không hợp lệ. Xin nhập một tên khác %invalid.

en: Weight for row @number
vi: Thứ tự cho dòng @number

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
