Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha3) - en to cy translation catalogue (45 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Edit
cy: Golygu

en: Daily
cy: Dyddiol

en: Weekly
cy: Wythnosol

en: None
cy: Dim

en: Types
cy: Mathau

en: Name
cy: Enw

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Continue
cy: Parhau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Calendar
cy: Calendr

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Mon
cy: Llun

en: Tue
cy: Maw

en: Wed
cy: Mer

en: Thu
cy: Iau

en: Fri
cy: Gwen

en: Sat
cy: Sad

en: Sun
cy: Sul

en: May
cy: Mai

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Color
cy: Lliw

en: Optional
cy: Dewisol

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Granularity
cy: Gronynnedd

en: Not published
cy: Heb ei gyhoeddi

en: Mandatory
cy: Gorfodol

en: Apply
cy: Ceisio

en: Create @name
cy: Creu @name

en: Start year
cy: Y flwyddyn ddechreuol

en: End year
cy: Blwyddyn diweddu

en: exposed
cy: agored
