Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha3) - en to fil translation catalogue (19 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Value
fil: Halaga

en: Group
fil: Grupo

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Name
fil: Pangalan

en: Update
fil: Gawing bago

en: View
fil: Tingnan

en: Created
fil: Inilikha

en: All
fil: Lahat

en: Published
fil: Inilathala

en: February
fil: Pebrero

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: Operation
fil: Pagpapatakbo

en: - Select -
fil: - Pumili -

en: Create @name
fil: Lumikha ng @name
