Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha3) - en to nn translation catalogue (46 entries)

en: Delete
nn: Slett

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Quantity
nn: Mengd

en: Edit
nn: Rediger

en: None
nn: Ingen

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Update
nn: Oppdater

en: View
nn: Sjå på

en: Event
nn: Hending

en: Continue
nn: Hald fram

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Date format
nn: Datoformat

en: Published
nn: Publisert

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Start Date
nn: Startdato

en: Calendar
nn: Kalender

en: Mon
nn: mån

en: Tue
nn: tys

en: Wed
nn: ons

en: Thu
nn: tor

en: Fri
nn: fre

en: Sat
nn: laur

en: Sun
nn: sun

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Color
nn: Farge

en: Optional
nn: Valfri

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: Authored on
nn: Skrive

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Apply
nn: Bruk

en: Add another item
nn: Legg til ei ny rad

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Create @name
nn: Lag @name
