Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha3) - en to th translation catalogue (67 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Quantity
th: จำนวน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Daily
th: ทุกวัน

en: Weekly
th: รายสัปดาห์

en: Monthly
th: รายเดือน

en: None
th: ไม่มี

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Start Date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End Date
th: วันที่สิ้นสุด

en: State
th: รัฐ

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Mon
th: จ

en: Tue
th: อ

en: Wed
th: พ

en: Thu
th: พฤ

en: Fri
th: ศ

en: Sat
th: ส

en: Sun
th: อา

en: May
th: พ.ค.

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Color
th: สี

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Granularity
th: ความละเอียด

en: Unit
th: หน่วย

en: Units
th: หน่วย

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Loading...
th: กำลังโหลด...

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Create @name
th: สร้าง @name

en: Save and publish
th: บันทึกและเผยแพร่

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: Date in the form of CCYYMMDD.
th: วันที่ในรูปแบบของ CCYYMMDD

en: Date in the form of YYYYMM.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYY

en: Date in the form of MM (01 - 12).
th: วันที่ในรูปแบบของMM  (01-12)

en: Date in the form of DD (01 - 31).
th: วันที่ในรูปแบบของ DD(01 - 31)

en: Date in the form of WW (01 - 53).
th: วันที่ในรูปแบบของ  WW (01 - 53)

en: Save and keep published
th: บันทึกและเก็บไว้เผยแพร่

en: Save and unpublish
th: บันทึกและยกเลิกการเผยแพร่

en: Save as unpublished
th: บันทึกและไม่เผยแพร่

en: Last saved
th: บันทึกล่าสุด

en: Not saved yet
th: ยังไม่ได้บันทึกไว้
