Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-beta1) - en to eu translation catalogue (76 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Value
eu: Balioa

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Edit
eu: Editatu

en: Hourly
eu: Orduero

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: None
eu: Bat ere ez

en: Types
eu: Motak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Update
eu: Eguneratu

en: View
eu: Bista

en: Event
eu: Gertaera

en: ID
eu: IDa

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Created
eu: Sortua

en: All
eu: Guztiak

en: Date format
eu: Data formatua

en: Published
eu: Argitaratua

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: End Date
eu: Bukaera data

en: State
eu: Egoera

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Events
eu: Gertaerak

en: Mon
eu: Al

en: Tue
eu: Ar

en: Wed
eu: Az

en: Thu
eu: Og

en: Fri
eu: Or

en: Sat
eu: La

en: Sun
eu: Ig

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Mai

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Color
eu: Kolore

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Duration
eu: Iraupena

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: Add type
eu: Gehitu mota

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Apply
eu: Ezarri

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: About
eu: (r)i buruz

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: exposed
eu: agerian jarri

en: Save and publish
eu: Gorde eta argitaratu

en: Save and unpublish
eu: Gorder argitaratu gabe

en: Last saved
eu: Azkenekoz gordea

en: @title (value @number)
eu: @title (balioa @number)
