Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-beta1) - en to hr translation catalogue (66 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Value
hr: Vrijednost

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Quantity
hr: Količina

en: Edit
hr: Uredi

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: None
hr: Nema

en: Types
hr: Vrste

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Update
hr: Osvježi

en: View
hr: Pregled

en: Event
hr: Događanje

en: Continue
hr: Nastavi

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Published
hr: Objavljeno

en: Authored by
hr: Autor

en: Start Date
hr: Od datuma

en: End Date
hr: Do datuma

en: State
hr: Država

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Mon
hr: pon

en: Tue
hr: uto

en: Wed
hr: sri

en: Thu
hr: čet

en: Fri
hr: pet

en: Sat
hr: sub

en: Sun
hr: ned

en: January
hr: siječnja

en: February
hr: veljače

en: March
hr: ožujka

en: April
hr: travnja

en: May
hr: svibnja

en: June
hr: lipnja

en: July
hr: srpnja

en: August
hr: kolovoza

en: September
hr: rujna

en: October
hr: listopada

en: November
hr: studenog

en: December
hr: prosinca

en: Configuration
hr: Postavke

en: Color
hr: Boja

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Operation
hr: Operacija

en: Duration
hr: Trajanje

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Apply
hr: Primjeni

en: Add another item
hr: Dodaj sljedeću stavku

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Locked
hr: Zaključano

en: About
hr: Opis

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hr: Nevaljan stroju čitljiv naziv. Unesite naziv drugačiji od %invalid.

en: Weight for row @number
hr: Težina za red @number
