Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1) - en to oc translation catalogue (92 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Daily
oc: Quotidian

en: Weekly
oc: Setmanièr

en: None
oc: Pas cap

en: Types
oc: Tipes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Event
oc: Eveniment

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: States
oc: Estats

en: Continue
oc: Contunhar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Date format
oc: Format de data

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: End Date
oc: Data de fin

en: State
oc: Estat

en: Events
oc: Eveniments

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Fri
oc: ven

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

en: July
oc: Julhet

en: August
oc: Agost

en: September
oc: Setembre

en: October
oc: Octobre

en: November
oc: Novembre

en: December
oc: Decembre

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Pattern
oc: Motiu

en: Operation
oc: Operacion

en: Duration
oc: Durada

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Unit
oc: Unitat

en: Units
oc: Unitats

en: Nights
oc: Nuèits

en: Changed
oc: Modificat

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: Apply
oc: Aplicar

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Locked
oc: Verrolhat

en: About
oc: A prepaus

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Create @name
oc: Crear @name

en: Bundle
oc: Paquet

en: exposed
oc: expausat

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Add event
oc: Apondre un eveniment

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: Master
oc: Maître

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
oc: Data jos la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
oc: Data jos la forma AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
oc: Data jos la forma MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
oc: Data jos la forma JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
oc: Data jos la forma SS (01 - 53).
