Belgrade (2.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Remove
ar: حذف

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Upload
ar: رفع

en: Continue
ar: متابعة

en: Create
ar: أنشئ

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Filter
ar: انتقاء

en: Send
ar: أرسل

en: General
ar: عام

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Checkout
ar: الأداء

en: Uninstall
ar: إزالة

en: Install
ar: تثبيت

en: Fixed
ar: ثابت

en: Right
ar: اليمين

en: Total:
ar: المجموع:

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Restore
ar: استرجاع

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Card
ar: بطاقة

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Update style
ar: تحديث النمط

en: Add effect
ar: إضافة تأثير

en: Payment instructions
ar: تعليمات الدفع
