Belgrade (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Register
id: Daftar

en: Login
id: Masuk

en: Help
id: Bantuan

en: Catalog
id: Katalog

en: Page title
id: Judul halaman

en: Cart
id: Keranjang

en: Tabs
id: Tab

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Sign up
id: Daftar

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna

en: Checkout progress
id: Kemajuan checkout
