Belle (8.x-1.2) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Images
ro: Imagini

en: Search
ro: Căutare

en: Image
ro: Imagine

en: Container
ro: Recipient

en: Help
ro: Ajutor

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Table
ro: Tabel

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Tabs
ro: Taburi

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Responsive Image
ro: Imagine adaptivă

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
