Belle (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Images
id: Gambar

en: Search
id: Pencarian

en: Image
id: Gambar

en: Container
id: Kontainer

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Table
id: Tabel

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Tabs
id: Tab

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
