Belle (8.x-2.2) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Images
tr: Resimler

en: Search
tr: Ara

en: Image
tr: Resim

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Help
tr: Yardım

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Table
tr: Tablo

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Purple
tr: Mor

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Site branding
tr: Site markası

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
