Bene (8.x-2.03) - en to fa translation catalogue (77 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: On
fa: روشن

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Core
fa: هسته

en: Event
fa: رویداد

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Search Keywords
fa: جستجوی کلید واژه‌ها

en: Attachment
fa: پیوست

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Add block
fa: افزودن بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Last update
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Medium
fa: متوسط

en: Media
fa: رسانه

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Introduction
fa: معرفی

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Events
fa: رویدادها

en: Other
fa: ساير

en: User login
fa: ورود کاربر

en: External
fa: خارجی

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Tools
fa: ابزارها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Token
fa: توکن

en: Link label
fa: برچسب پیوند

en: author
fa: نویسنده

en: Caption
fa: عنوان

en: Style
fa: سبک

en: Apply
fa: تایید

en: Block description
fa: توضیحات بلوک

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Block type
fa: نوع بلاک

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Display the view as a block.
fa: نمایش نما به صورت یک بلوک

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: All content
fa: تمامی محتوا

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Access denied. You must log in to view this page.
fa: دسترسی غیرمجاز. جهت مشاهده این صفحه لطفا وارد سایت شود.
