Bene (8.x-2.08) - en to da translation catalogue (102 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Preview
da: Gennemse

en: Help
da: Hjælp

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Core
da: Kerne

en: Event
da: Begivenhed

en: Updated
da: Opdateret

en: Text
da: Tekst

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Search Keywords
da: Søgeord

en: Attachment
da: Bilag

en: Utility
da: anvendelighed

en: Email
da: E-mail

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Add block
da: Tilføj blok

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Last update
da: Seneste opdatering

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Introduction
da: Introduktion

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Events
da: Begivenheder

en: Other
da: Anden

en: User login
da: Log ind

en: External
da: Eksterne

en: Anonymous
da: Anonym

en: Tools
da: Værktøjer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Token
da: Symbol

en: Date/time
da: Dato/tid

en: Link label
da: Link-mærkat

en: author
da: forfatter

en: Caption
da: Undertekst

en: Style
da: Typografi

en: Glossary
da: Ordliste

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: News
da: Nyheder

en: Tabs
da: Faner

en: Apply
da: Udfør

en: Block description
da: Beskrivelse

en: Blocks
da: Blokke

en: Date range
da: Datointerval

en: Offset
da: Forskydning

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Block type
da: Bloktype

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Display the view as a block.
da: Vis dette view som en blok.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: All content
da: Alt indhold

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Asc
da: Stigende

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Default long date
da: Standard lang dato

en: Default medium date
da: Standard mellem dato

en: Default short date
da: Standard kort dato

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: Links related to the active user account
da: Links relateret til den aktive brugerkonto

en: Site information links
da: Links til informationen om sitet

en: Site section links
da: Links til sitets sektioner

en: User tool links, often added by modules
da: Bruger værktøjslinks, som typisk tilføjes af moduler

en: Find and manage custom blocks.
da: Find og håndtér brugerdefinerede blokke.

en: All content, by letter.
da: Alt indhold efter forbogstav.

en: There are no custom blocks available.
da: Der er ingen brugerdefinerede blokke.

en: End date value
da: Slutdatoværdi

en: Create and store date ranges.
da: Opret og gem datointervaller.
