Bootstrap for Drupal (8.x-1.16) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Administration
ar: الإدارة

en: Search
ar: بحث

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Footer
ar: التذييل

en: Up
ar: اعلى

en: Medium
ar: متوسط

en: Forum
ar: المنتدى

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Tools
ar: الأدوات

en: Messages
ar: الرسائل

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: New forum topics
ar: المناقشات الجديدة

en: Active forum topics
ar: المناقشات النشطة

en: Book navigation
ar: تصفح الوثيقة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Search form
ar: استمارة البحث

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Choose a file
ar: اختر ملفا

en: Book outline for @book.title
ar: خطوط الكتاب العريضة لعنوان @book.

en: Book traversal links for
ar: كتاب روابط اجتياز لـ
